ПЛ: Челси води, лудило од меча QПР - Ливерпул!

"Црвени" победили Квинс Парк Ренџерс 3:2 тако што су до 87. минута водили 1:0, а онда до краја још два пута морали да постижу голове да би тријумфовали.

Фудбал 20.10.2014 | 17:15

Каква утакмица, каквих пола сата у Лондону на мечу Квинс Парк Ренџерс - Ливерпул. Дуго ће се причати о четири гола постигнута у последњих осам минута и победи "црвених" 3:2 (0:0).

Ливерпул је у осмом колу гостовао на Лофтус Роуду и после више од 90 минута минута велике борбе напустио га уздигнуте главе са три бода у џепу. Без Лазара Марковића, који је додуше био на клупи, тим Брендона Роџерса је успео да први пут ове сезоне веже две победе.

Финиш меча био је шокантан!

После првог полувремена у којем није било голова, наставак утакмице донео је прегршт узбуђења.

Гости су повели после неспретне интервенције Ричарда Дана. У намери да спречи додавање, искусни 35-годишњи Ирац је уклизао и уместо да избије лопту, сместио ју је у сопствену мрежу. У току је био 67. минут меча.

Мреже су мировале све до последњих неколико минута, а онда је уследио спектакуларни завршетак.

Едуардо Варгас шокирао је навијаче Ливерпула у 87. минуту. Многи су помислили да је Чилеанац ускратио "црвене" за везани тријумф, јер је до краја меча остало још свега неколико минута.

Гости се нису предавали.

У последњем минуту регуларног дела утакмице, Стивен Џерард у контри проиграва Кутиња, а овај доноси нову предност Ливерпулу. Гол за победу! Али, не, тако није мислио Варгас.

Тек што су кренули са центра, фудбалери КПР-а успели су поново да анулирају предност фаворизованог противника. Био је то погодак за поделу бодова! Ипак, испоставиће се брзо, ни то није био коначан резултат.

Домаћи играчи постигли су четири гола, а изгубили 2:3. И трећи погодак Ливерпула био је аутогол. У петом минуту судијске надокнаде Марио Балотели се спремао да прихвати пас Рахима Стерлинга по дијагонали, али га спречио Стивен Колкер.

Дефанзивац рођен у Лондону закуцао је лопту у сопствену мрежу.

Овај пут заиста је био крај!

Ливерпул се полако пробија ка врху табеле и имаће прилику да се умеша у борбу за Лигу шампиона. Водећи Челси бежи му девет бодова.

КПР је остао прикован за дно забеле са само четири бода, колико има и Барнли.