PL: Čelsi vodi, ludilo od meča QPR - Liverpul!

"Crveni" pobedili Kvins Park Rendžers 3:2 tako što su do 87. minuta vodili 1:0, a onda do kraja još dva puta morali da postižu golove da bi trijumfovali.

Fudbal 20.10.2014 | 17:15

Kakva utakmica, kakvih pola sata u Londonu na meču Kvins Park Rendžers - Liverpul. Dugo će se pričati o četiri gola postignuta u poslednjih osam minuta i pobedi "crvenih" 3:2 (0:0).

Liverpul je u osmom kolu gostovao na Loftus Roudu i posle više od 90 minuta minuta velike borbe napustio ga uzdignute glave sa tri boda u džepu. Bez Lazara Markovića, koji je doduše bio na klupi, tim Brendona Rodžersa je uspeo da prvi put ove sezone veže dve pobede.

Finiš meča bio je šokantan!

Posle prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, nastavak utakmice doneo je pregršt uzbuđenja.

Gosti su poveli posle nespretne intervencije Ričarda Dana. U nameri da spreči dodavanje, iskusni 35-godišnji Irac je uklizao i umesto da izbije loptu, smestio ju je u sopstvenu mrežu. U toku je bio 67. minut meča.

Mreže su mirovale sve do poslednjih nekoliko minuta, a onda je usledio spektakularni završetak.

Eduardo Vargas šokirao je navijače Liverpula u 87. minutu. Mnogi su pomislili da je Čileanac uskratio "crvene" za vezani trijumf, jer je do kraja meča ostalo još svega nekoliko minuta.

Gosti se nisu predavali.

U poslednjem minutu regularnog dela utakmice, Stiven Džerard u kontri proigrava Kutinja, a ovaj donosi novu prednost Liverpulu. Gol za pobedu! Ali, ne, tako nije mislio Vargas.

Tek što su krenuli sa centra, fudbaleri KPR-a uspeli su ponovo da anuliraju prednost favorizovanog protivnika. Bio je to pogodak za podelu bodova! Ipak, ispostaviće se brzo, ni to nije bio konačan rezultat.

Domaći igrači postigli su četiri gola, a izgubili 2:3. I treći pogodak Liverpula bio je autogol. U petom minutu sudijske nadoknade Mario Baloteli se spremao da prihvati pas Rahima Sterlinga po dijagonali, ali ga sprečio Stiven Kolker.

Defanzivac rođen u Londonu zakucao je loptu u sopstvenu mrežu.