Бомбардер Партизана Никола Дринчић у суботу се, на 147. "вечитом дербију" прикључио двојицу Звездиних великана, Бори Костићу и Драгану Џајићу. Њих тројица постигли су највише голова из слободних удараца на утакмицама између црно и црвено-белих.

Фудбал 20.10.2014 | 16:00

Костић, Џајић и Дринчић успели су по два пута да савладају противничке голмане из "слободњака"!

Костић је своје две "бомбе" пласирао голману Славку Стојановићу. Догодило се то на 23. "вечитом дербију", 26. октобра 1958, и 32, који је одигран 28. априла 1963. године. Црвена звезда је обе утакмице победила, прву као домаћин 2:0, а другу у гостима 2:1.

Чувени Звездин бомбардер и голгетер био је на оба меча двоструки стрелац.

После Костића ред је дошао на Драгана Џајића. Трећа Звездина звезда је мрежу Партизана из "слободњака" погађала на 50. "вечитом дербију", 7. маја 1972, и 55, 27. октобра 1974. године. Обе утакмице игране су на стадиону Црвене звезде, прва је завршена без победника 1:1, а у другој су црвено-бели тријумфовали 3:1. Гол "парног ваљка" чували су Иван Ћурковић и Златко Милић.

На новог двоструког стрелца из прекида на првенственим утакмицама Партизана и Црвене звезде чекало се пуних 40 година.

Први партизановац коме је успело да постигне два комада из слободних удараца је Никола Дринчић. Оно што њега издваја је чињеница да је везни фудбалер црно-белих постигао голове на два узастопна дербија. Пред крај прошле сезоне, 26. априла 2014, у 146. одмеравању снага "вечитих", Дринчић је савладао Бобана Бајковића. У победи Партизана био је стрелац првог гола у 26. минуту.

Већ у следећем сусрету, фудбалер клуба из Хумске постигао је победоносни гол тако што је у 77. минуту разантно шутирао ка младом Предрагу Рајковићу.

Листа играча који су постигли по погодак из "слободњака" је знатно дужа. То су чинили звездаши Предраг Ђајић (први дерби) Бранко Станковић (трећи), Душан Савић (64), Дејан Савићевић (87), Синиша Михајловић (89) и Дејан Миловановић (132). Као и партизановци Владица Ковачевић (28), Предраг Мијатовић (88), Дамир Чакар (103) и Милош Јојић (144).