ЕП, квал.: Нијемци опет тужни, нови пораз Грка!

Фудбалска репрезентација Немачке била је сигурна да ће у групи Д уписати други тријумф, али им се тај сан срушио, јер је Република Ирска у четвртом минуту надокнаде дошлад ремија у квалификацијама за Европско првенство. Победу је остварила Румунија против Финске 2:0, док је истим резултатом Северна Ирска изненадила на гостовању Грчку. Швајцарска је лако решила прешла преко Сан Марина 4:0, као и Грузија преко Гибралтара 3:0. Пољаци и Шкоти су играли нерешно 2:2.

Фудбал 15.10.2014 | 10:15

Немачка селекција је имала све у својим рукама - посед лопте, пасове, игру, само им је фалио гол против Републике Ирске, а добили су га у 71. минуту након топовског ударца звезде Реал Мадрида.

Тони Крос је на неких 25 метара примио пас од Крусеа, окренуо се ка голу, гурнуо лопту мало у десно и централно од шеснаестерца сместио лопту од леве стативе у мрежу гостујуће репрезентације.

Време је одмицало и домаћа публика није страховала за промену резултата, макар не негативну, а онда се десило и то да се на семафору види 1:1. После серије прекида лопта је стигла до Хендрика на леву страну казненог простора, а он је без плана проследио у срце шеснаестерца где је заостао Џон Ошеј који је десном ногом савладао Нојера за велико изненађење.

Грци, уместо да побољшају игру, они су на свом терену поражени од Северне Ирске, а мрежа "хелена" начета је већ у деветом минуту након гола Ворда. Лаферти је само докрајчију домаћи колектив.

Пољска је против Шкотске повела преко Мачинског у 11. минуту, а онда су Мелони у 18. и Нејсмита у 57. минуту преокренули резултат у корист госта. Ипак, Милик, након што је погодио против Немачке, сада је био и јунак бода против Шкотске, па су две селекције поделили бодове.