EP, kval.: Nijemci opet tužni, novi poraz Grka!

Fudbalska reprezentacija Nemačke bila je sigurna da će u grupi D upisati drugi trijumf, ali im se taj san srušio, jer je Republika Irska u četvrtom minutu nadoknade došlad remija u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Pobedu je ostvarila Rumunija protiv Finske 2:0, dok je istim rezultatom Severna Irska iznenadila na gostovanju Grčku. Švajcarska je lako rešila prešla preko San Marina 4:0, kao i Gruzija preko Gibraltara 3:0. Poljaci i Škoti su igrali nerešno 2:2.

Fudbal 15.10.2014 | 10:15

Nemačka selekcija je imala sve u svojim rukama - posed lopte, pasove, igru, samo im je falio gol protiv Republike Irske, a dobili su ga u 71. minutu nakon topovskog udarca zvezde Real Madrida.

Toni Kros je na nekih 25 metara primio pas od Krusea, okrenuo se ka golu, gurnuo loptu malo u desno i centralno od šesnaesterca smestio loptu od leve stative u mrežu gostujuće reprezentacije.

Vreme je odmicalo i domaća publika nije strahovala za promenu rezultata, makar ne negativnu, a onda se desilo i to da se na semaforu vidi 1:1. Posle serije prekida lopta je stigla do Hendrika na levu stranu kaznenog prostora, a on je bez plana prosledio u srce šesnaesterca gde je zaostao Džon Ošej koji je desnom nogom savladao Nojera za veliko iznenađenje.

Grci, umesto da poboljšaju igru, oni su na svom terenu poraženi od Severne Irske, a mreža "helena" načeta je već u devetom minutu nakon gola Vorda. Laferti je samo dokrajčiju domaći kolektiv.

Poljska je protiv Škotske povela preko Mačinskog u 11. minutu, a onda su Meloni u 18. i Nejsmita u 57. minutu preokrenuli rezultat u korist gosta. Ipak, Milik, nakon što je pogodio protiv Nemačke, sada je bio i junak boda protiv Škotske, pa su dve selekcije podelili bodove.