АБА: Игоси несрећно поражени!

Солнок преокренуо са 58:60 на 63:60, у последњих пола минута прве утакмице 3. кола АБА лиге.

Кошарка 12.10.2014 | 00:00

Одлучујући кош уз звук сирене је постигао Давид Војвода.

Аутор: мондо.рс

11.10.2014. | 17:58 4 А- А А+
Џонс, Солнок, ИгокеаФото: абалига.цом/Сзолноки Олај/Буганy Јанос Кошаркаши Игокее претрпели су и трећи пораз ове сезоне у регионалном такмичењу, док је Солнок уз много среће поправио скор на 2-1 и пробио се у горњи део табеле.

Одлучујући кош уз звук сирене је постигао Давид Војвода, погледајте и како...

Игокеа је након почетних 0:2 све време провела у подређеном положају.

Синовец је тројком донео домаћину 12 поена предности на крају треће четвртине (47:35), али се екипа из Републике Српске вратила у живот и у 39. минуту преокренула на 58:59, слободним бацањима Бранка Јоровића.
Марко Чакаревић 28 секунди пре краја је повисио на 58:60, лопта се од Мартона Бадера одбила у аут, али је Јоровићу одмах суђен фаул у нападу.

Лазерик Џонс са линије слободних бацања је изједначио на 60:60, затим зауставио презимењака Џонатана у продору под кош и оставио Војводи довољно времена за трк до центра и очајнички шут за победу.

Најбољи стрелац Солнока одразио се са једне ноге и поентирао за "ерупцију" радости у дворани Тисалигет, а неверицу на лицима тренера Владе Јовановића и кошаркаша Игокее - 63:60 (14:8, 15:15, 18:12, 16:25)!

"Игоси" су после неуспеха у сусретима са Задром и Будућношћу изгубили још један меч АБА лиге, на далеко најтежи начин до сада.