ABA: Igosi nesrećno poraženi!

Solnok preokrenuo sa 58:60 na 63:60, u poslednjih pola minuta prve utakmice 3. kola ABA lige.

Košarka 12.10.2014 | 00:00

Odlučujući koš uz zvuk sirene je postigao David Vojvoda.

Autor: mondo.rs

11.10.2014. | 17:58 4 A- A A+
Džons, Solnok, IgokeaFoto: abaliga.com/Szolnoki Olaj/Bugany Janos Košarkaši Igokee pretrpeli su i treći poraz ove sezone u regionalnom takmičenju, dok je Solnok uz mnogo sreće popravio skor na 2-1 i probio se u gornji deo tabele.

Odlučujući koš uz zvuk sirene je postigao David Vojvoda, pogledajte i kako...

Igokea je nakon početnih 0:2 sve vreme provela u podređenom položaju.

Sinovec je trojkom doneo domaćinu 12 poena prednosti na kraju treće četvrtine (47:35), ali se ekipa iz Republike Srpske vratila u život i u 39. minutu preokrenula na 58:59, slobodnim bacanjima Branka Jorovića.
Marko Čakarević 28 sekundi pre kraja je povisio na 58:60, lopta se od Martona Badera odbila u aut, ali je Joroviću odmah suđen faul u napadu.

Lazerik Džons sa linije slobodnih bacanja je izjednačio na 60:60, zatim zaustavio prezimenjaka Džonatana u prodoru pod koš i ostavio Vojvodi dovoljno vremena za trk do centra i očajnički šut za pobedu.

Najbolji strelac Solnoka odrazio se sa jedne noge i poentirao za "erupciju" radosti u dvorani Tisaliget, a nevericu na licima trenera Vlade Jovanovića i košarkaša Igokee - 63:60 (14:8, 15:15, 18:12, 16:25)!

"Igosi" su posle neuspeha u susretima sa Zadrom i Budućnošću izgubili još jedan meč ABA lige, na daleko najteži način do sada.