ЕП, квал.: Седмица Ираца

Фудбалска репрезентација Ирске остварила је победу и у другом колу групе Д квалификација за Европско првенство против Гибралтара 7:0 уз одличну партију Робија Кина, док су у групи Ф Румунија и Мађарска одиграли 1:1. Победу је остварила Шкотска у групи Д против Грузије 1:0.

Фудбал 11.10.2014 | 23:17

Роби Кин је био незаустављив за одбрану Гибралтара пошто је за селекцију Ирске за само 12 минут постигао три гола. Капитен је у шестом, 14. и 18. минуту из пенала довео своју екипу до 3:0 на полувремену, а онда је асистирао Меклину у 46. минуту за 4:0.

Перез је аутоголом прекинуо доминацију Кина, али се искусни нападач вратио поново асистенцијом, и то поново Меклину у 53. минуту, док је Хулахан у 56. минуту поставио коначних 7:0. Кин је већ у 63. минуту напустио игру јер није било више потребе да се умара када је већ разлика била превелика.

Ирцима је био потребан још један гол како би изједначили рекорд из 1983. године када су добили Малту са 8:0. Кин је срушио један рекорд, и то Марка ван Бастена након што је остварио хет-трик у 18. минуту.

Румунија је у последњем минуту првог полувремена повела против Мађарске голом Русескуа који је искористио асистенцију Развана Раца. Ипак, осам минута пре краја сусрета Дзудзак је изједначио и ипак својој селекцији спасао бод.

Шкотској је био довољан само један гол да савлада Грузију, али на крају ниједан играч домаће репрезентације није постигао гол, пошто је Кубутија у 28. минуту дао аутогол и тако одлучио меч.