EP, kval.: Sedmica Iraca

Fudbalska reprezentacija Irske ostvarila je pobedu i u drugom kolu grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Gibraltara 7:0 uz odličnu partiju Robija Kina, dok su u grupi F Rumunija i Mađarska odigrali 1:1. Pobedu je ostvarila Škotska u grupi D protiv Gruzije 1:0.

Fudbal 11.10.2014 | 23:17

Robi Kin je bio nezaustavljiv za odbranu Gibraltara pošto je za selekciju Irske za samo 12 minut postigao tri gola. Kapiten je u šestom, 14. i 18. minutu iz penala doveo svoju ekipu do 3:0 na poluvremenu, a onda je asistirao Meklinu u 46. minutu za 4:0.

Perez je autogolom prekinuo dominaciju Kina, ali se iskusni napadač vratio ponovo asistencijom, i to ponovo Meklinu u 53. minutu, dok je Hulahan u 56. minutu postavio konačnih 7:0. Kin je već u 63. minutu napustio igru jer nije bilo više potrebe da se umara kada je već razlika bila prevelika.

Ircima je bio potreban još jedan gol kako bi izjednačili rekord iz 1983. godine kada su dobili Maltu sa 8:0. Kin je srušio jedan rekord, i to Marka van Bastena nakon što je ostvario het-trik u 18. minutu.

Rumunija je u poslednjem minutu prvog poluvremena povela protiv Mađarske golom Ruseskua koji je iskoristio asistenciju Razvana Raca. Ipak, osam minuta pre kraja susreta Dzudzak je izjednačio i ipak svojoj selekciji spasao bod.

Škotskoj je bio dovoljan samo jedan gol da savlada Gruziju, ali na kraju nijedan igrač domaće reprezentacije nije postigao gol, pošto je Kubutija u 28. minutu dao autogol i tako odlučio meč.