ЕП: Шокирани Шпанци и Црногорци!

У четвртак су одигране утакмице квалификација за Европско првенство у групама Ц, Е и Г. Шпанија дуго губила у Словачкој, па изједначила, а онда, ипак, изгубила. Црна Гора играла 0:0 у Лихтенштајну…

Фудбал 10.10.2014 | 08:30

Изненађење дана приредила је Словачка.

Актуелни шампиони Европе, Шпанци, поражени су на гостовању у Жилини (2:1), где су бројне европске звезде, предвођене Дијегом Коштом и Сеском Фабрегасом, биле немоћне пред мотивисаном домаћим тимом.

Словачка је изборила драгоцену, можда историјску победу, и преузела од Шпаније вођство у Групи Ц.

Шпанија је више имала посед лопте, али није успела да искористисвоје шансе. Домаћин је повео у 17. минуту када је Јурај Кучка из"слободњака" савладао Икера Касиљаса.

"Фурија" је изједначила у 82. минуту преко Пака Алкасера, али је само пет минута касније уследио нови шок за госте. Мирослав Стох је главом после центаршута да десне стране поново савладао Касиљаса за коначних 2:1.

Македонија је у Скопљу тек после преокрета славила против Луксембурга (3:2) поготком у судијској надокнади. Украјина је била боља од Белорусије у гостима 2:0.

Енглеска је последњи пут играла утакмицу на Вемблију у четвртак давне 1979. године. Тог 29. новембра пре скоро 35 година "Горди Албион" је у квалификацијама за Европско првенство победио Бугарску 2:0.

Овај пут, без много проливеног зноја, побеђена је слабашна селекција Сан Марина - 5:0 (2:0).

Тим Роја Хоџсона крупним корацима граби ка завршници у Француској и после одличног почетка квалификација не би требало да има већих проблема до краја такмичења.

Далеко више узбуђења биће у борби за друго место у Групи Е.

Словенија је остварила прву победу савладавши Швајцарску са 1:0. Стрелац јединог гола био је Миливије Новакович из пенала у 79. минуту. Бранко Илић, фудбалер Партизана, одиграо је свих 90 минута.

Литванија је била боља од Естоније 1:0.

Фудбалери Црне Горе нису успели да победе Лихтенштајн у гостима. "Соколови" су одиграли 0:0 против аутсајдера Лихтенштајна у Вадузу, тако да сада после два кола има четири бода и дели прво место Групе Г са Русијом и Аустријом, која је победила Молдавију са 2:1.

Шведска је остала непоражена на свом терену у квалификацијама за Еуро и после гостовања Русије - 1:1. Селекција "три круне" не зна за пораз у Шведској још од 11. октобра 2003, када је Естонија славила 1:0.