EP: Šokirani Španci i Crnogorci!

U četvrtak su odigrane utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u grupama C, E i G. Španija dugo gubila u Slovačkoj, pa izjednačila, a onda, ipak, izgubila. Crna Gora igrala 0:0 u Lihtenštajnu…

Fudbal 10.10.2014 | 08:30

Iznenađenje dana priredila je Slovačka.

Aktuelni šampioni Evrope, Španci, poraženi su na gostovanju u Žilini (2:1), gde su brojne evropske zvezde, predvođene Dijegom Koštom i Seskom Fabregasom, bile nemoćne pred motivisanom domaćim timom.

Slovačka je izborila dragocenu, možda istorijsku pobedu, i preuzela od Španije vođstvo u Grupi C.

Španija je više imala posed lopte, ali nije uspela da iskoristisvoje šanse. Domaćin je poveo u 17. minutu kada je Juraj Kučka iz"slobodnjaka" savladao Ikera Kasiljasa.

"Furija" je izjednačila u 82. minutu preko Paka Alkasera, ali je samo pet minuta kasnije usledio novi šok za goste. Miroslav Stoh je glavom posle centaršuta da desne strane ponovo savladao Kasiljasa za konačnih 2:1.

Makedonija je u Skoplju tek posle preokreta slavila protiv Luksemburga (3:2) pogotkom u sudijskoj nadoknadi. Ukrajina je bila bolja od Belorusije u gostima 2:0.

Engleska je poslednji put igrala utakmicu na Vembliju u četvrtak davne 1979. godine. Tog 29. novembra pre skoro 35 godina "Gordi Albion" je u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo pobedio Bugarsku 2:0.

Ovaj put, bez mnogo prolivenog znoja, pobeđena je slabašna selekcija San Marina - 5:0 (2:0).

Tim Roja Hodžsona krupnim koracima grabi ka završnici u Francuskoj i posle odličnog početka kvalifikacija ne bi trebalo da ima većih problema do kraja takmičenja.

Daleko više uzbuđenja biće u borbi za drugo mesto u Grupi E.

Slovenija je ostvarila prvu pobedu savladavši Švajcarsku sa 1:0. Strelac jedinog gola bio je Milivije Novakovič iz penala u 79. minutu. Branko Ilić, fudbaler Partizana, odigrao je svih 90 minuta.

Litvanija je bila bolja od Estonije 1:0.

Fudbaleri Crne Gore nisu uspeli da pobede Lihtenštajn u gostima. "Sokolovi" su odigrali 0:0 protiv autsajdera Lihtenštajna u Vaduzu, tako da sada posle dva kola ima četiri boda i deli prvo mesto Grupe G sa Rusijom i Austrijom, koja je pobedila Moldaviju sa 2:1.

Švedska je ostala neporažena na svom terenu u kvalifikacijama za Euro i posle gostovanja Rusije - 1:1. Selekcija "tri krune" ne zna za poraz u Švedskoj još od 11. oktobra 2003, kada je Estonija slavila 1:0.