АБА лига, 2. коло: Пораз Игокее!

Два српска представника у АБА лиги, која су ове среде гостовала у Мађарској и Бугарској, доживела поразе.

Кошарка 09.10.2014 | 13:47

Дебитант у АБА лиги, Металац Фармаком, доживео је други пораз у регионалном такмичењу. Екипа из Ваљева није успела да у 2. колу пружи јачи отпор на гостовању Солноку - 51:67 (17:20, 4:15, 13:19, 17:13).

Меч је практично био решен у другој четвртини, када је мађарски тим свео Металац на само четири поена. Домаћин је на одмор отишао са "плус 14" и ту разлику лагано сачувао до краја утакмице.

Најбољи у победничком тиму био је Давид Војвода са 16 поена, док код гостију нико није имао двоцифрен кошгетерски учинак. Издвојили су се Никола Оташевић и Ђорђе Мајсторовић са по осам поена.

Левски је уписао први тријумф у АБА лиги. После непријатног искуства против Црвене звезде на почетку такмичења, у мечу са Мега Визуром Бугари су стигли до прве победе - 98:89 (25:15, 32:23, 18:27, 23:24).

Катастрофалан почетак утакмице био је узрок неуспеха српског тима.

Левски је већ на полувремену имао предност 57:38. Мега је у наставку дуела заиграла знатно боље и ангажованије. Успела је да преполови вођство домаћина пред почетак последње деонице, али не и да стигне велики заостатак.

Левски је до победе предводио Брендон Хит са 18 поена, а Христо Захарјев је убацио 17. Екипу из Софије одлично је служио шут за три поена и из 19 покушаја имала је осам погодака.

У тиму Дејана Милојевића истакао се Александар Мареља са 19 поена, док је Никола Јокић постигао 15.

Подгоричка Будућност била је успешна на гостовању Игокее - 70:62 (18:8, 20:21, 16:18, 16:15).