ABA liga, 2. kolo: Poraz Igokee!

Dva srpska predstavnika u ABA ligi, koja su ove srede gostovala u Mađarskoj i Bugarskoj, doživela poraze.

Košarka 09.10.2014 | 13:47

Debitant u ABA ligi, Metalac Farmakom, doživeo je drugi poraz u regionalnom takmičenju. Ekipa iz Valjeva nije uspela da u 2. kolu pruži jači otpor na gostovanju Solnoku - 51:67 (17:20, 4:15, 13:19, 17:13).

Meč je praktično bio rešen u drugoj četvrtini, kada je mađarski tim sveo Metalac na samo četiri poena. Domaćin je na odmor otišao sa "plus 14" i tu razliku lagano sačuvao do kraja utakmice.

Najbolji u pobedničkom timu bio je David Vojvoda sa 16 poena, dok kod gostiju niko nije imao dvocifren košgeterski učinak. Izdvojili su se Nikola Otašević i Đorđe Majstorović sa po osam poena.

Levski je upisao prvi trijumf u ABA ligi. Posle neprijatnog iskustva protiv Crvene zvezde na početku takmičenja, u meču sa Mega Vizurom Bugari su stigli do prve pobede - 98:89 (25:15, 32:23, 18:27, 23:24).

Katastrofalan početak utakmice bio je uzrok neuspeha srpskog tima.

Levski je već na poluvremenu imao prednost 57:38. Mega je u nastavku duela zaigrala znatno bolje i angažovanije. Uspela je da prepolovi vođstvo domaćina pred početak poslednje deonice, ali ne i da stigne veliki zaostatak.

Levski je do pobede predvodio Brendon Hit sa 18 poena, a Hristo Zaharjev je ubacio 17. Ekipu iz Sofije odlično je služio šut za tri poena i iz 19 pokušaja imala je osam pogodaka.

U timu Dejana Milojevića istakao se Aleksandar Marelja sa 19 poena, dok je Nikola Jokić postigao 15.

Podgorička Budućnost bila je uspešna na gostovanju Igokee - 70:62 (18:8, 20:21, 16:18, 16:15).