Примера: Реал наставља да гази, Барса води!

Фудбалери Реал Мадрида лако су савладали Атлетик Билбао и остварили четврти узастопни тријумф у шпанској Примери.

Фудбал 06.10.2014 | 16:15

Реал је у последњем мечу седмог кола Примере славио са 5:0 на свом терену и тако се попео на четврто место са 15 бодова., прескочивши градског ривала Атлетико.

Поново је доминирао Кристијано Роналдо, који је трећи пут у последње четири утакмице уписао хет-трик.

Баскијци имају један од најлошијих почетака у историји, па се после седам утакмица налазе у зони испадања са само четири освојена бода.

Реал је повео већ у првом нападу, када је Кристијано Роналдо казнио очајну реакцију одбране гостију. Он је сачекао центаршут Бејла на другој стативи и само спустио лопту поред голмана Ираисоса.

На други гол чекало се до финиша полувремена, а постигао га је Карим Бензема, који је био највиши у скоку после корнера Модрића.

Реал је био бољи ривал и у другом полувремену, па је лако стигао до 3:0. Опет је прорадила комбинација Бејл-Роналдо и Португалац је уписао већ 12. гол у Примери.

Наставио је Реал да гази и у 69. минуту стигли до још једног поготка, а Роналдо до прве асистенције у сезони. Он је добио одличну лопту од Модрића, изашао сам на голмана и несебично упослио Бензему који је убацио у празну мрежу.

У међувремену, Гарету Бејлу поништен је погодак због офсајда.

Наставио је Реал са нападима и стигао до петог гола у 88. минуту. После корнера Пепе је шутирао, лопта је погодила Кристијана који је уписао нови хет-трик, трећи у последња четири дуела у лиги.

До краја је није било више узбуђења и Мадриђани су забележили нову победу.