Primera: Real nastavlja da gazi, Barsa vodi!

Fudbaleri Real Madrida lako su savladali Atletik Bilbao i ostvarili četvrti uzastopni trijumf u španskoj Primeri.

Fudbal 06.10.2014 | 16:15

Real je u poslednjem meču sedmog kola Primere slavio sa 5:0 na svom terenu i tako se popeo na četvrto mesto sa 15 bodova., preskočivši gradskog rivala Atletiko.

Ponovo je dominirao Kristijano Ronaldo, koji je treći put u poslednje četiri utakmice upisao het-trik.

Baskijci imaju jedan od najlošijih početaka u istoriji, pa se posle sedam utakmica nalaze u zoni ispadanja sa samo četiri osvojena boda.

Real je poveo već u prvom napadu, kada je Kristijano Ronaldo kaznio očajnu reakciju odbrane gostiju. On je sačekao centaršut Bejla na drugoj stativi i samo spustio loptu pored golmana Iraisosa.

Na drugi gol čekalo se do finiša poluvremena, a postigao ga je Karim Benzema, koji je bio najviši u skoku posle kornera Modrića.

Real je bio bolji rival i u drugom poluvremenu, pa je lako stigao do 3:0. Opet je proradila kombinacija Bejl-Ronaldo i Portugalac je upisao već 12. gol u Primeri.

Nastavio je Real da gazi i u 69. minutu stigli do još jednog pogotka, a Ronaldo do prve asistencije u sezoni. On je dobio odličnu loptu od Modrića, izašao sam na golmana i nesebično uposlio Benzemu koji je ubacio u praznu mrežu.

U međuvremenu, Garetu Bejlu poništen je pogodak zbog ofsajda.

Nastavio je Real sa napadima i stigao do petog gola u 88. minutu. Posle kornera Pepe je šutirao, lopta je pogodila Kristijana koji je upisao novi het-trik, treći u poslednja četiri duela u ligi.

Do kraja je nije bilo više uzbuđenja i Madriđani su zabeležili novu pobedu.