ЛЕ: Преглед вечерњих мечева

У оквиру другог кола и групе Ц у Лиги Европе, фудбалери Тотенхема и Бешикташа ремизирали су са 1:1. Интер је са 2:0 савладао Карабаг, Селтик је био бољи од загребачког Динама са 1:0, док је Виљареал са 4:0 декласирао Аполон. На овој утакмици, повредио се репрезентативац Србије Антонио Рукавина.

Фудбал 02.10.2014 | 23:30

Група Ц: Кирикеш у завршници скривио пенал и поклонио бод Бешикташу.

Турци су умало изненадили "певце" у 12. минуту када је Демба Ба послао сјајну лопту под пречку Уга Лориса који је сјајном интервенцијом ипак сачувао мрежу. Тотенхем се након тога ослободио притиска и са комбинованим саставом дошао до сјајног поготка у 27. минуту.

Бенталеб је упослио Харија Кејна који је са леве стране, неколико метара изван шеснаестерца послао јаку лопту по земљи у доњи леви угао голмана Зенгина. На одмор се отишло са заслужених 1:0 за тим из Лондона.

Прошло је десет минута у другом делу, када је Лорис морао да интервенише после шута Сахана који је упутио сличан ударац као Демба Ба. Уследио је шок на Вајт Харт Лејну, када је направљен пенал над црно-белима из Истанбула. Кирикеш је играо руком у 16 метара, а Демба Ба је искористио најстрожу казну. Након одиграног другог кола, Партизан је последњи, Бешикташ трећи, а Тотенхем други. Астерас је неочекивано, водећи тим ове групе.

Група А: Виљареал прејак за Аполон, Борусија однела бод из Цириха

Швајцарци су у 23. минуту дошли до предности када је Шонбахшлер после соло продора асистирао Етуиндију који је сам на гол линији спровео лопту у мрежу. Међутим, гости су се пробудили и након три минута дошли до изједначења.

Нордвајт је "бомбом" са 25 метара савладао Да Кошту који није имао шансе да одбрани. Тим голом се меч завршио, а Борусија задовољна односи бод из Цириха.
Играо се девети минут када је Сани упослио Морена на левој страни, који је шутем по земљи послао лопту кроз ноге голмана Аполона.

Минут пре одласка на одмор, "жута подморница" повећала је предност када је Вијето упутио одличан центаршут на десну страну ка Еспинози, који је у ситуацији један на један лоб ударцем савладао голмана Валеа.

Еспиноза је закључио овај меч са својим другим голом у 51. минуту, а опет је асистент био Вијето. До краја су домаћи играчи наставили да решетају мрежу Аполона, а Морено је постигао свој други гол на асистенцију Дос Сантоса.

Група Б: Бриж убедљив у Финској, Кваљарела из пенала донео победу Торину

Бриж је у вођство дошао у 20. минуту када је Рафаелов имао највише среће у гужви која се створила испред гола Хелсинкија. На крају се испоставило да се његов ударац одбио од домаћег играча Рафаелова. Де Сутер је повисио на 2:0 у 70. минуту, а само осам минута касније Де Бок је поставио коначних 3:0.

Фаворизовани Италијани су лагано почели утакмицу против Копенхагена, а најбољу прилику пропустио је Емилијано Морети који је ударцем главом погодио пречку. Друго полувреме је прошло још спорије него прво, и без изгледних шанси на обе стране, али уз пенал за Торино у последњим моментима меча. Кваљарела је у 94. минуту искористио прилику захваљујући фаулу који је направио Антонсон.

Група Е: Ешторил поразио Панатинаикос
Португалски Ешторил је сјајном игром у другом полувремену дошао до победе над Панатинаикосом, головима Клебера и Амада. После другог кола, Динамо из Москве је неприкосновен са шест бодова, по три имају ПСВ и Ешторил, грчки клуб је последњи без бодова.

Група Ф: Минималац Интера, Калинић промашио пенал за победу

Онтер је дочекао екипу Карабага са Здравком Кузмановићем у стартној постави и Немањом Видићем на клупи, а за водећи погодак био је задужен Д'Амброзио у 18. минуту. Тада је неспретну интервенцију гостујуће екипе у одбрани искористио да са ивице шеснаестерца пошаље пројектил у мрежу Карабага, а Интер је дуго одржавао ову предност. Кузмановић је био актер утакмице до 59. минута, када га је заменио Гари Медел, а у завршници је Икарди поставио коначан резултат на асистенцију Освалда.

Дјипро је имао идеалну прилику да поведе у првом полувремену против Сент Етјена на гостовању, али је Калинић подбацио при шуту из пенала. Интер има максималан учинак након два кола са шест бодова, Сент Етјен је непоражен са два бода, по један имају Дњипро и Карабаг.