LE: Pregled večernjih mečeva

U okviru drugog kola i grupe C u Ligi Evrope, fudbaleri Totenhema i Bešiktaša remizirali su sa 1:1. Inter je sa 2:0 savladao Karabag, Seltik je bio bolji od zagrebačkog Dinama sa 1:0, dok je Viljareal sa 4:0 deklasirao Apolon. Na ovoj utakmici, povredio se reprezentativac Srbije Antonio Rukavina.

Fudbal 02.10.2014 | 23:30

Grupa C: Kirikeš u završnici skrivio penal i poklonio bod Bešiktašu.

Turci su umalo iznenadili "pevce" u 12. minutu kada je Demba Ba poslao sjajnu loptu pod prečku Uga Lorisa koji je sjajnom intervencijom ipak sačuvao mrežu. Totenhem se nakon toga oslobodio pritiska i sa kombinovanim sastavom došao do sjajnog pogotka u 27. minutu.

Bentaleb je uposlio Harija Kejna koji je sa leve strane, nekoliko metara izvan šesnaesterca poslao jaku loptu po zemlji u donji levi ugao golmana Zengina. Na odmor se otišlo sa zasluženih 1:0 za tim iz Londona.

Prošlo je deset minuta u drugom delu, kada je Loris morao da interveniše posle šuta Sahana koji je uputio sličan udarac kao Demba Ba. Usledio je šok na Vajt Hart Lejnu, kada je napravljen penal nad crno-belima iz Istanbula. Kirikeš je igrao rukom u 16 metara, a Demba Ba je iskoristio najstrožu kaznu. Nakon odigranog drugog kola, Partizan je poslednji, Bešiktaš treći, a Totenhem drugi. Asteras je neočekivano, vodeći tim ove grupe.

Grupa A: Viljareal prejak za Apolon, Borusija odnela bod iz Ciriha

Švajcarci su u 23. minutu došli do prednosti kada je Šonbahšler posle solo prodora asistirao Etuindiju koji je sam na gol liniji sproveo loptu u mrežu. Međutim, gosti su se probudili i nakon tri minuta došli do izjednačenja.

Nordvajt je "bombom" sa 25 metara savladao Da Koštu koji nije imao šanse da odbrani. Tim golom se meč završio, a Borusija zadovoljna odnosi bod iz Ciriha.
Igrao se deveti minut kada je Sani uposlio Morena na levoj strani, koji je šutem po zemlji poslao loptu kroz noge golmana Apolona.

Minut pre odlaska na odmor, "žuta podmornica" povećala je prednost kada je Vijeto uputio odličan centaršut na desnu stranu ka Espinozi, koji je u situaciji jedan na jedan lob udarcem savladao golmana Valea.

Espinoza je zaključio ovaj meč sa svojim drugim golom u 51. minutu, a opet je asistent bio Vijeto. Do kraja su domaći igrači nastavili da rešetaju mrežu Apolona, a Moreno je postigao svoj drugi gol na asistenciju Dos Santosa.

Grupa B: Briž ubedljiv u Finskoj, Kvaljarela iz penala doneo pobedu Torinu

Briž je u vođstvo došao u 20. minutu kada je Rafaelov imao najviše sreće u gužvi koja se stvorila ispred gola Helsinkija. Na kraju se ispostavilo da se njegov udarac odbio od domaćeg igrača Rafaelova. De Suter je povisio na 2:0 u 70. minutu, a samo osam minuta kasnije De Bok je postavio konačnih 3:0.

Favorizovani Italijani su lagano počeli utakmicu protiv Kopenhagena, a najbolju priliku propustio je Emilijano Moreti koji je udarcem glavom pogodio prečku. Drugo poluvreme je prošlo još sporije nego prvo, i bez izglednih šansi na obe strane, ali uz penal za Torino u poslednjim momentima meča. Kvaljarela je u 94. minutu iskoristio priliku zahvaljujući faulu koji je napravio Antonson.

Grupa E: Eštoril porazio Panatinaikos
Portugalski Eštoril je sjajnom igrom u drugom poluvremenu došao do pobede nad Panatinaikosom, golovima Klebera i Amada. Posle drugog kola, Dinamo iz Moskve je neprikosnoven sa šest bodova, po tri imaju PSV i Eštoril, grčki klub je poslednji bez bodova.

Grupa F: Minimalac Intera, Kalinić promašio penal za pobedu

Onter je dočekao ekipu Karabaga sa Zdravkom Kuzmanovićem u startnoj postavi i Nemanjom Vidićem na klupi, a za vodeći pogodak bio je zadužen D'Ambrozio u 18. minutu. Tada je nespretnu intervenciju gostujuće ekipe u odbrani iskoristio da sa ivice šesnaesterca pošalje projektil u mrežu Karabaga, a Inter je dugo održavao ovu prednost. Kuzmanović je bio akter utakmice do 59. minuta, kada ga je zamenio Gari Medel, a u završnici je Ikardi postavio konačan rezultat na asistenciju Osvalda.

Djipro je imao idealnu priliku da povede u prvom poluvremenu protiv Sent Etjena na gostovanju, ali je Kalinić podbacio pri šutu iz penala. Inter ima maksimalan učinak nakon dva kola sa šest bodova, Sent Etjen je neporažen sa dva boda, po jedan imaju Dnjipro i Karabag.