Серија А: Рома и Јуве 4 од 4!

Фудбалери Јувентуса, Интера и Роме забележили су победе у четвртом колу Серије А.

Фудбал 25.09.2014 | 16:15

Јувентус је био бољи од Чезене са 3:0, а Рома је славила на гостовању Парми 2:1, уз гол Адема Љајића, па сада тим из Торина и ’Вучица’ једини имају максималан скор после четири рунде.

Интер је добио Аталанту 2:0, голеада је виђена у Напуљу, где су Наполи и Палермо играли нерешено 2:2, а Сампдорија Синише Михајловића савладала је Кјево 2:1.

У 27. минуту Адем Љајић је довео Рому у вођство на стадиону Енио Тардини – Тоти га је фантастично проиграо, а српски репрезентативац левом ногом постигао је погодак.

Парма је успела да изједначи преко Де Чељеа у 56. минуту, који је главом послао лопту у мрежу после корнера Лодија. Чинило се да ће Римљани изгубити прве бодове ове сезоне, али у 88. минуту Миралем Пјанић прецизно изводи слободан ударац – голман Миранте само је погледом испратио лопту, а Рома је славила нови успех.

Такве неизвесности није било у Торину, где је Артуро Видал био двоструки стрелац, пре него што је Лихштајнер у 85. минуту потврдио тријумф ’Старе даме’.

Није све почело блиставо по Интер, пошто Паласио није искористио једанаестерац. Ипак, у 40. минуту Освалдо је ухватио сјајан волеј, да би на три минута до краја Ернанес директно из слободног ударца поставио коначни резултат.

Немања Видић одиграо је добар меч, његов саиграч Здравко Кузмановић био је на клупи, баш као и голман Влада Аврамов за Аталанту.

Фиорентина, за коју је цео меч одиграо Ненад Томовић, два пута је погађала пречку, али голова на мечу са Сасуолом није било. Торино је дао своје прве голове у сезони и добио је Каљари на Сардинији са 2:1, а Никола Максимовић одиграо је свих 90 минута за победнике.

У ’лудом’ мечу Наполи водио са 2:0 и 3:1, али је Палермо ипак изборио реми и носи један бод на Сицилију.

На дебију Хавијера Савиоле у Серији Верона је губила 2:0 од Ђеное погоцима Матрија, али је успела да изједначи преко Тахтидиса и Јоните. Бошко Јанковић цео меч преседео је на клупи.

Сампдорија наставља са сјајним партијама, Кјево је у 90. минуту успео само да ублажи пораз, а Ненад Крстичић одиграо је целу утакмицу за тим из Ђенове.