Serija A: Roma i Juve 4 od 4!

Fudbaleri Juventusa, Intera i Rome zabeležili su pobede u četvrtom kolu Serije A.

Fudbal 25.09.2014 | 16:15

Juventus je bio bolji od Čezene sa 3:0, a Roma je slavila na gostovanju Parmi 2:1, uz gol Adema Ljajića, pa sada tim iz Torina i ’Vučica’ jedini imaju maksimalan skor posle četiri runde.

Inter je dobio Atalantu 2:0, goleada je viđena u Napulju, gde su Napoli i Palermo igrali nerešeno 2:2, a Sampdorija Siniše Mihajlovića savladala je Kjevo 2:1.

U 27. minutu Adem Ljajić je doveo Romu u vođstvo na stadionu Enio Tardini – Toti ga je fantastično proigrao, a srpski reprezentativac levom nogom postigao je pogodak.

Parma je uspela da izjednači preko De Čeljea u 56. minutu, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle kornera Lodija. Činilo se da će Rimljani izgubiti prve bodove ove sezone, ali u 88. minutu Miralem Pjanić precizno izvodi slobodan udarac – golman Mirante samo je pogledom ispratio loptu, a Roma je slavila novi uspeh.

Takve neizvesnosti nije bilo u Torinu, gde je Arturo Vidal bio dvostruki strelac, pre nego što je Lihštajner u 85. minutu potvrdio trijumf ’Stare dame’.

Nije sve počelo blistavo po Inter, pošto Palasio nije iskoristio jedanaesterac. Ipak, u 40. minutu Osvaldo je uhvatio sjajan volej, da bi na tri minuta do kraja Ernanes direktno iz slobodnog udarca postavio konačni rezultat.

Nemanja Vidić odigrao je dobar meč, njegov saigrač Zdravko Kuzmanović bio je na klupi, baš kao i golman Vlada Avramov za Atalantu.

Fiorentina, za koju je ceo meč odigrao Nenad Tomović, dva puta je pogađala prečku, ali golova na meču sa Sasuolom nije bilo. Torino je dao svoje prve golove u sezoni i dobio je Kaljari na Sardiniji sa 2:1, a Nikola Maksimović odigrao je svih 90 minuta za pobednike.

U ’ludom’ meču Napoli vodio sa 2:0 i 3:1, ali je Palermo ipak izborio remi i nosi jedan bod na Siciliju.

Na debiju Havijera Saviole u Seriji Verona je gubila 2:0 od Đenoe pogocima Matrija, ali je uspela da izjednači preko Tahtidisa i Jonite. Boško Janković ceo meč presedeo je na klupi.

Sampdorija nastavlja sa sjajnim partijama, Kjevo je u 90. minutu uspeo samo da ublaži poraz, a Nenad Krstičić odigrao je celu utakmicu za tim iz Đenove.