БЛ, 5. коло: Нови кикс Дортмунда!

Фудбалери Борусије Дортмунд поново су кикснули, пошто су одиграли нерешено 2:2 (0:1) са Штутгартом у петом колу Бундеслиге.

Фудбал 25.09.2014 | 15:02

Екипа Јиргена Клопа на крају може да буде задовољна и бодом, пошто јеу последњих 20 минута преко Обамејанга и Имобилеа успела да изједначи.

У остала четири меча домаћини су славили са по 1:0 – Бајер је добио Аугзбург, Хановер је био бољи од Келна, Борусија Менхенгладбах, савладала је ХСВ, а Херта је победила Волфсбург.

Данијел Дидави, 24-годишњи фудбалер средине терена, довео је Штутгарт на корак до велике победе у Дортмунду, пошто је постигао два гола, први у 48. минуту на асистенцију Гентнера, а други 20 минута касније на додавање Вернера.

Ипак, Борусија се није предавала, па је у 73. минуту Обамејанг после соло продоро смањио резултат, да би Имобиле на четири минута до краја изједначио после дивне лопте Шмелцера.

Могао је тим Јиргена Клопа и до победе, Пишчек је у другом минуту надокнаде већ послао лопту иза леђа голмана Улриха, али је Редигер избацио лопту са гол линије.

Милош Јојић одиграо је свих 90 минута за домаће, баш као и Невен Суботић, док је Филип Костић за ’Швабе’ играо од 89. минута.

Борусија после пет кола има седам бодова, најмање од 2011. године – занимљиво, тада су освојили титулу првака.

Хановер је голом Хоселуа у петом минуту добио Келн и дошао до треће лигашке победе, а до десет бодова у досадашњем току такмичења стигао је и Бајер, који је поготком Сона савладао Аугзбург (Николе Ђурђића није било у тиму Аугзбурга).

Херта је голом Саломона Калуа савладала Воллфсбург и остварила први тријумф ове сезоне, а Крузе је донео победу Борусији Менхенгладбах над ХСВ-ом.