BL, 5. kolo: Novi kiks Dortmunda!

Fudbaleri Borusije Dortmund ponovo su kiksnuli, pošto su odigrali nerešeno 2:2 (0:1) sa Štutgartom u petom kolu Bundeslige.

Fudbal 25.09.2014 | 15:02

Ekipa Jirgena Klopa na kraju može da bude zadovoljna i bodom, pošto jeu poslednjih 20 minuta preko Obamejanga i Imobilea uspela da izjednači.

U ostala četiri meča domaćini su slavili sa po 1:0 – Bajer je dobio Augzburg, Hanover je bio bolji od Kelna, Borusija Menhengladbah, savladala je HSV, a Herta je pobedila Volfsburg.

Danijel Didavi, 24-godišnji fudbaler sredine terena, doveo je Štutgart na korak do velike pobede u Dortmundu, pošto je postigao dva gola, prvi u 48. minutu na asistenciju Gentnera, a drugi 20 minuta kasnije na dodavanje Vernera.

Ipak, Borusija se nije predavala, pa je u 73. minutu Obamejang posle solo prodoro smanjio rezultat, da bi Imobile na četiri minuta do kraja izjednačio posle divne lopte Šmelcera.

Mogao je tim Jirgena Klopa i do pobede, Pišček je u drugom minutu nadoknade već poslao loptu iza leđa golmana Ulriha, ali je Rediger izbacio loptu sa gol linije.

Miloš Jojić odigrao je svih 90 minuta za domaće, baš kao i Neven Subotić, dok je Filip Kostić za ’Švabe’ igrao od 89. minuta.

Borusija posle pet kola ima sedam bodova, najmanje od 2011. godine – zanimljivo, tada su osvojili titulu prvaka.

Hanover je golom Hoselua u petom minutu dobio Keln i došao do treće ligaške pobede, a do deset bodova u dosadašnjem toku takmičenja stigao je i Bajer, koji je pogotkom Sona savladao Augzburg (Nikole Đurđića nije bilo u timu Augzburga).

Herta je golom Salomona Kalua savladala Vollfsburg i ostvarila prvi trijumf ove sezone, a Kruze je doneo pobedu Borusiji Menhengladbah nad HSV-om.