Бразилски мађионичар постигао првенац за мексички Керетаро.

Фудбал 23.09.2014 | 20:45

Бивши најбољи светски фудбалер Роналдињо постигао је први гол за нови тим, мексички Керетаро који је у гостима савладао Гвадалахару са 4:1.

Бразилац је погодак постигао у четвртом минуту из пенала, пошто је играч Гвадалахаре Карлос Салсидо играо руком и зарадио црвени картон.

Бразилски ас је прошле недеље промашио пенал у првенственој утакмици, али није одустао од идеје да и овај пут изведе најстрожу казну.

Роналдињо је асистирао и саиграчу Санвецу за други гол Керетера у 69. минуту. Поготке за Керетаро још су дали Вилијам да Силва и Отонијел Арсе, док је стрелац за домаћина био Ђовани Ернандез.

Керетаро тренутно заузима шесто место на првенственој табели са 14 бодова, шест мање од водеће Америке.