Прва лига РС: Козара прати Леотар

У посљедњој утакмици 6. кола Прве лиге Републике Српске, фудбалери Козаре однијели су сва три бода из Мркоњић Града савладавши домаћу Слободу на “Лукама” 3:1.

Фудбал 22.09.2014 | 21:15

Дерби кола оправдао је очекивања, а након велике борбе у финишу сусрета, гости су стигли до вриједне побједе која их оставља у самом врху табеле. Тим Игора Јанковића водећем Леотару пришао је на два бода заостатка.

Искусни Неђо Шука у 14. минуту довео је госте у предност, да би десетак минута касније Милан Шакић успио да изједначи, па се на одмор отишло с резултатом 1:1.

У 55. минуту у шеснаестерцу домаћина Бојан Сладојевић срушио је расположеног Шуку, арбитар Драган Мејакић показао је на “бијелу тачку”, а фудбалеру Слободе пут у свлачионицу. Ипак, најстрожу казну није успио у гол да претвори Огњен Шкорић.

Ипак, да гости оду кући пјевајући, побринули су се Озрен Перић у 80. минуту, када је постигао прелијеп гол лоб ударцем, те Златан Боснић, девет минута касније из слободног ударца, за коначних 1:3.