Prva liga RS: Kozara prati Leotar

U posljednjoj utakmici 6. kola Prve lige Republike Srpske, fudbaleri Kozare odnijeli su sva tri boda iz Mrkonjić Grada savladavši domaću Slobodu na “Lukama” 3:1.

Fudbal 22.09.2014 | 21:15

Derbi kola opravdao je očekivanja, a nakon velike borbe u finišu susreta, gosti su stigli do vrijedne pobjede koja ih ostavlja u samom vrhu tabele. Tim Igora Jankovića vodećem Leotaru prišao je na dva boda zaostatka.

Iskusni Neđo Šuka u 14. minutu doveo je goste u prednost, da bi desetak minuta kasnije Milan Šakić uspio da izjednači, pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

U 55. minutu u šesnaestercu domaćina Bojan Sladojević srušio je raspoloženog Šuku, arbitar Dragan Mejakić pokazao je na “bijelu tačku”, a fudbaleru Slobode put u svlačionicu. Ipak, najstrožu kaznu nije uspio u gol da pretvori Ognjen Škorić.

Ipak, da gosti odu kući pjevajući, pobrinuli su se Ozren Perić u 80. minutu, kada je postigao prelijep gol lob udarcem, te Zlatan Bosnić, devet minuta kasnije iz slobodnog udarca, za konačnih 1:3.