Примера: Барса на трону!

Фудбалери Барселоне декласирали су Леванте на гостовању у Валенсији са 5:0 у последњој утакмици четвртог кола Примере.

Фудбал 22.09.2014 | 19:00

Каталонски клуб је тако задржао максимални скор, пошто је остварио четврти тријумф ове сезоне, и тако је рутински задржао само чело табеле, са два бода више од Севиље.

Барселону је у вођство довео Нејмар у 34. минуту, после асистенције ЛионелаМесија, да би десет минута предност гостију удвостручио Иван Ракитић.

Сандро Рамирес је наставио низ Барселоне у 57. минуту, Педро је погодио за 4:0 у 64. минуту, да би коначан резултат поставио Меси у 77. минуту.

Барселона је имала прилику да тријумф учини још убедљивијом, пошто јој је досуђен пенал у 42. минуту, али га је Меси промашио. Управо над аргентинским фудбалером прекршај је начинио Лукас Винтра, који је због тога зарадио јавну опомену, али му је судија због приговора показао црвени картон.

Изабраници Луиса Енрикеа су на мечу са Левантеом наставили и импресивни низ, пошто су до сада ове сезоне постигли 11 голова, а нису примили ниједан. То пре њих ниједној екипи у историји Примере није пошло за руком.