Primera: Barsa na tronu!

Fudbaleri Barselone deklasirali su Levante na gostovanju u Valensiji sa 5:0 u poslednjoj utakmici četvrtog kola Primere.

Fudbal 22.09.2014 | 19:00

Katalonski klub je tako zadržao maksimalni skor, pošto je ostvario četvrti trijumf ove sezone, i tako je rutinski zadržao samo čelo tabele, sa dva boda više od Sevilje.

Barselonu je u vođstvo doveo Nejmar u 34. minutu, posle asistencije LionelaMesija, da bi deset minuta prednost gostiju udvostručio Ivan Rakitić.

Sandro Ramires je nastavio niz Barselone u 57. minutu, Pedro je pogodio za 4:0 u 64. minutu, da bi konačan rezultat postavio Mesi u 77. minutu.

Barselona je imala priliku da trijumf učini još ubedljivijom, pošto joj je dosuđen penal u 42. minutu, ali ga je Mesi promašio. Upravo nad argentinskim fudbalerom prekršaj je načinio Lukas Vintra, koji je zbog toga zaradio javnu opomenu, ali mu je sudija zbog prigovora pokazao crveni karton.

Izabranici Luisa Enrikea su na meču sa Levanteom nastavili i impresivni niz, pošto su do sada ove sezone postigli 11 golova, a nisu primili nijedan. To pre njih nijednoj ekipi u istoriji Primere nije pošlo za rukom.