ПЛ, 5. коло: Лампард зауставио 'свој' Челси!

Фудбалери Манчестер Ситија и Челсија одиграли су нерешено 1:1 (0:0) у дербију петог кола Премијер лиге.

Фудбал 22.09.2014 | 17:04

Водећи гол за ’Плавце’ постигао је Мурињов џокер Андре Ширле у 71. минуту, али је легенда Челсија Франк Лампард на пет минута до краја донео бод свом новом тиму.

Сити је од 65. минута игра са фудбалером мање, пошто је Пабло Сабалета добио други жути картон. У другом мечу Кристал Палас је изненадио Евертон на Гудисону 3:2.

У првом полувремену Сити је био много бољи ривал, играло се у високом интензитету, напади су се ређали, али Челси се организовано бранио, па домаћин није створио ниједну озбиљну прилику.

Почетком другог полувремена Куртоа је одбранио солидан ударац Агуера, а Рамирес је у последњем тренутку избио лопту испред Џека.

У 65. минуту ток утакмице је промењен, када је Сабалета искључен због старта над Дијегом Костом. Челси је кренуо амбициозније у напад, али гол је ипак пао из контре у 71. минуту.

Азар је сачувао лопту и променио страну додавањем ка Фабрегасу. Шпанац додаје до Ивановића, а Коста прослеђује лопту на десну страну до Азара – Белгијанац савршено центрира по земљи, а тамо је лопту дочекао резервиста Андре Ширле и спровео је у мрежу.

Коста је погодио стативу десетак минута касније, а за том приликом Челси ће и те како жалити, пошто је у 85. минуту Франк Лампард, који је за ’Плавце’ одиграо 648 утакмица, крунисао изванредну тимску акцију и донео је бод домаћима.

Агуеро је сјајно проиграо Милнера, који из прве проналази Лампарда, а он такође из прве даје гол клубу у којем је провео 13 година. Погодак није прославио.

Челси је и даље непоражен и први је на табели са 13 голова, а Сити има 8 бодова и дели шесто место са Лестером.

Штопер Мангала дебитовао је за Сити и одиграо је одлично у пару са Компанијем. Александар Коларов играо је све до 78. минута, када је га је заменио Лампард, а на другој страни Бранислав Ивановић и Немања Матић одиграли су свих 90 минута за Челси.