PL, 5. kolo: Lampard zaustavio 'svoj' Čelsi!

Fudbaleri Mančester Sitija i Čelsija odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u derbiju petog kola Premijer lige.

Fudbal 22.09.2014 | 17:04

Vodeći gol za ’Plavce’ postigao je Murinjov džoker Andre Širle u 71. minutu, ali je legenda Čelsija Frank Lampard na pet minuta do kraja doneo bod svom novom timu.

Siti je od 65. minuta igra sa fudbalerom manje, pošto je Pablo Sabaleta dobio drugi žuti karton. U drugom meču Kristal Palas je iznenadio Everton na Gudisonu 3:2.

U prvom poluvremenu Siti je bio mnogo bolji rival, igralo se u visokom intenzitetu, napadi su se ređali, ali Čelsi se organizovano branio, pa domaćin nije stvorio nijednu ozbiljnu priliku.

Početkom drugog poluvremena Kurtoa je odbranio solidan udarac Aguera, a Ramires je u poslednjem trenutku izbio loptu ispred Džeka.

U 65. minutu tok utakmice je promenjen, kada je Sabaleta isključen zbog starta nad Dijegom Kostom. Čelsi je krenuo ambicioznije u napad, ali gol je ipak pao iz kontre u 71. minutu.

Azar je sačuvao loptu i promenio stranu dodavanjem ka Fabregasu. Španac dodaje do Ivanovića, a Kosta prosleđuje loptu na desnu stranu do Azara – Belgijanac savršeno centrira po zemlji, a tamo je loptu dočekao rezervista Andre Širle i sproveo je u mrežu.

Kosta je pogodio stativu desetak minuta kasnije, a za tom prilikom Čelsi će i te kako žaliti, pošto je u 85. minutu Frank Lampard, koji je za ’Plavce’ odigrao 648 utakmica, krunisao izvanrednu timsku akciju i doneo je bod domaćima.

Aguero je sjajno proigrao Milnera, koji iz prve pronalazi Lamparda, a on takođe iz prve daje gol klubu u kojem je proveo 13 godina. Pogodak nije proslavio.

Čelsi je i dalje neporažen i prvi je na tabeli sa 13 golova, a Siti ima 8 bodova i deli šesto mesto sa Lesterom.

Štoper Mangala debitovao je za Siti i odigrao je odlično u paru sa Kompanijem. Aleksandar Kolarov igrao je sve do 78. minuta, kada je ga je zamenio Lampard, a na drugoj strani Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su svih 90 minuta za Čelsi.