Пала два рекорда у ЛШ синоћ!

Два рекорда УЕФА Лиге шампиона пала су прошле вечери захваљујући двојици фантастичних фудбалера.

Фудбал 17.09.2014 | 08:15

Карим Бензема, Француз у дресу Реал Мадрида, остаће упамћен као стрелац јубиларног, 1.000. гола за најтрфејнији европски клуб у евро-куповима!

Ниједан клуб, за сада, није успео да стигне до хиљадитог гола у Европи, а то је Реалу, најтрофејнијем клубу у УЕФА такмичењима, успело прошле вечери, 16. септембра 2014. године.

У утакмици са Базелом, у 1. колу Лиге шампиона за сезону 2014/15, Бензема је јубиларни гол постигао у 79. минуту, за вођство шампиона Европе од 5:1.

Само три минута касније, на "Енфилду", Марио Балотели постигао је свој први гол од доласка у Ливерпул и "отворио" одбрану Лудогореца после минијатуре у шеснаестерцу.

Балотели је у том тренутку постао први Италијан који је успео да постигне гол у Лиги шампиона за четири различита клуба - два италијанска, Интер и Милан и два енглеска, Манчестер сити и Ливерпул.