Pala dva rekorda u LŠ sinoć!

Dva rekorda UEFA Lige šampiona pala su prošle večeri zahvaljujući dvojici fantastičnih fudbalera.

Fudbal 17.09.2014 | 08:15

Karim Benzema, Francuz u dresu Real Madrida, ostaće upamćen kao strelac jubilarnog, 1.000. gola za najtrfejniji evropski klub u evro-kupovima!

Nijedan klub, za sada, nije uspeo da stigne do hiljaditog gola u Evropi, a to je Realu, najtrofejnijem klubu u UEFA takmičenjima, uspelo prošle večeri, 16. septembra 2014. godine.

U utakmici sa Bazelom, u 1. kolu Lige šampiona za sezonu 2014/15, Benzema je jubilarni gol postigao u 79. minutu, za vođstvo šampiona Evrope od 5:1.

Samo tri minuta kasnije, na "Enfildu", Mario Baloteli postigao je svoj prvi gol od dolaska u Liverpul i "otvorio" odbranu Ludogoreca posle minijature u šesnaestercu.

Baloteli je u tom trenutku postao prvi Italijan koji je uspeo da postigne gol u Ligi šampiona za četiri različita kluba - dva italijanska, Inter i Milan i dva engleska, Mančester siti i Liverpul.