Серија А. Рома, Јуве и Милан коло воде

Фудбалери Милана победили су Парму са 5:4 на гостовању у претпоследњем мечу другог кола Серије А.

Фудбал 15.09.2014 | 18:15

‘Росонери’ су у мечу пуном узбуђења дошли до друге победе ове сезоне, захваљујући којој су се придружили Јувентусу и Роми на самом челу, док је Парма остала без бодова и држи ‘фењер’ заједно са Емполијем.

Поред девет голова, меч у Парми су обележила и два искључења, пошто је код гостију из игре због парних картона у 58. минуту изашао Бонера, док је исти случај скоро 20 минута касније исто било са Фелипеом.

На први гол се чекало до 25. минута, када је Бонавентура довео ‘росонере’ у вођство после асистенције Хонде. Касано је изједначио само два минута касније и од тада је Милан контролисао утакмицу.

Хонда је вратио предност гостима у 37. минуту, да би се Менез из пенала постарао да Милано на одмор оде са плус два у последњем минуту првог полувремену. Фелипе је смањио на 3:2 у 51. минуту, да би Де Јонг одвео Милан на 4:2 у 68. минуту. Пет минута касније, Лукарели је поново смањио, Менез је другим голом у 79. минуту донео Милану 5:3, да би Де Шиљо аутоголом минут пре краја регуларног дела утакмице поставио коначан резултат.