Serija A. Roma, Juve i Milan kolo vode

Fudbaleri Milana pobedili su Parmu sa 5:4 na gostovanju u pretposlednjem meču drugog kola Serije A.

Fudbal 15.09.2014 | 18:15

‘Rosoneri’ su u meču punom uzbuđenja došli do druge pobede ove sezone, zahvaljujući kojoj su se pridružili Juventusu i Romi na samom čelu, dok je Parma ostala bez bodova i drži ‘fenjer’ zajedno sa Empolijem.

Pored devet golova, meč u Parmi su obeležila i dva isključenja, pošto je kod gostiju iz igre zbog parnih kartona u 58. minutu izašao Bonera, dok je isti slučaj skoro 20 minuta kasnije isto bilo sa Felipeom.

Na prvi gol se čekalo do 25. minuta, kada je Bonaventura doveo ‘rosonere’ u vođstvo posle asistencije Honde. Kasano je izjednačio samo dva minuta kasnije i od tada je Milan kontrolisao utakmicu.

Honda je vratio prednost gostima u 37. minutu, da bi se Menez iz penala postarao da Milano na odmor ode sa plus dva u poslednjem minutu prvog poluvremenu. Felipe je smanjio na 3:2 u 51. minutu, da bi De Jong odveo Milan na 4:2 u 68. minutu. Pet minuta kasnije, Lukareli je ponovo smanjio, Menez je drugim golom u 79. minutu doneo Milanu 5:3, da bi De Šiljo autogolom minut pre kraja regularnog dela utakmice postavio konačan rezultat.