Барса води, Севиља и Валенсија прате

Екипе Валенсије и Елчеа славиле су у првим мечевима недељног програма трећег кола Примере, док је победу током вечери забележила и Севиља.

Фудбал 15.09.2014 | 17:45

Валенсија је до друге победе стигла са убедљивих 3:1 против Еспањола, док је Елче са 3:2 над Рајом Ваљеканом забележио првенац у сезони.

"Слепе мишеве" је до тријумфа носио трио П – Пјати, Парехо и Пако, док је част гостију спасао Гарсија голом из пенала у финишу меча.

Елче је повео голом Албасара на Ваљекасу, али је брзо изједначио Гаел Какута. Ипак, половином другог дела Жонатас и Москера доносе гостима два гола предности, а Буено из пенала у 90. минуту ублажава пораз домаћина.

У једном од вечерњих дуела, Севиља је са 2:0 победила Хетафе на свом терену и заједно са Валенсијом одржала корак за водећом Барселоном. Бака је из пенала донео Севиљи вођство минут пре краја првог полувремена, а коначан резултат поставио је Алекс Видал у 87. минуту.

У последњем мечу дана Гранада и Виљареал су одиграли без голова. Српски фудбалер Антонио Рукавина играо је за госте ид 76. минута, уместо Адријана Марина.

Коло у понедељак увече затварају Еибар и Депортиво Ла Коруња.