Barsa vodi, Sevilja i Valensija prate

Ekipe Valensije i Elčea slavile su u prvim mečevima nedeljnog programa trećeg kola Primere, dok je pobedu tokom večeri zabeležila i Sevilja.

Fudbal 15.09.2014 | 17:45

Valensija je do druge pobede stigla sa ubedljivih 3:1 protiv Espanjola, dok je Elče sa 3:2 nad Rajom Valjekanom zabeležio prvenac u sezoni.

"Slepe miševe" je do trijumfa nosio trio P – Pjati, Pareho i Pako, dok je čast gostiju spasao Garsija golom iz penala u finišu meča.

Elče je poveo golom Albasara na Valjekasu, ali je brzo izjednačio Gael Kakuta. Ipak, polovinom drugog dela Žonatas i Moskera donose gostima dva gola prednosti, a Bueno iz penala u 90. minutu ublažava poraz domaćina.

U jednom od večernjih duela, Sevilja je sa 2:0 pobedila Hetafe na svom terenu i zajedno sa Valensijom održala korak za vodećom Barselonom. Baka je iz penala doneo Sevilji vođstvo minut pre kraja prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Aleks Vidal u 87. minutu.

U poslednjem meču dana Granada i Viljareal su odigrali bez golova. Srpski fudbaler Antonio Rukavina igrao je za goste id 76. minuta, umesto Adrijana Marina.

Kolo u ponedeljak uveče zatvaraju Eibar i Deportivo La Korunja.