СП: Амери 'одували' Словенце!

Убедљив тријумф владајућег шампиона света - 119:76. Ако желите свету да покажете да сте незаустављива кошаркашка велесила, онда је ово прави рецепт! У другом четвртфиналном мечу одиграном у Барселони, америчке суперзвезде демолирале су Змајчеке повијеног репа, убацивши чак 119 поена на утакмици, а тим Јуре Здвоца испратили кући са разликом од чак 43 кошева - 119:76 (29:22, 20:20, 37:22, 33:12)...

Кошарка 09.09.2014 | 23:30

Тиме се селекција САД-а пласирала у полуфинале Мундобаскета и заказала окршај са Литванијом, која је нешто раније савладала Турску.

Ако је после 20 минута постојала бар минимална шанса да се догоди чудо, у другом полувремену су Амери заиграли као на стероидима! Постигли су чак 70 поена, ривалу дозволили да упише свега 32, и до краја имали петорицу играча са двоцифреним учинком. Томпсон је постигао 20, Харден 14, али су Фарид (14п, 10ск) и Дејвис (13п, 11ск) имали најбољи учинак на паркету. У редовима Словеније 13 поена убацио је Горан Драгић, један мање додао је Лорбек, а 11 је укњижио Зоран Драгић.

Змајчеки никако нису успевали да изађу на крај са темпом игре коју је постављао владајући шампион света. Већ на старту друге деонице, после три везане грешке словеначких играча, Фарид је довео САД до двоцифрене предности (37:26) и готово идентичну разлику, уз помоћ Дејвиса, Карија и Казинса држао до одласка на одмор.

Иако су диктирали ритам игре, имали чак 32 скока у првом делу (од тога чак 14 офанзивних само у првој четвртини!!!), 17 постигнутих поена после контри (Словенија само три), шест украдених лопти (противник ниједну) и 22 коша са клупе (10 су имали играчи Јуре Здовца), пулени Мајка Кжижевског нису успевали да бољу игру преточе у далеко већу разлику. Првенствено због тога што су имали превише неискоришћених шутева из игре (14/37 за два и 3/10 за три у првих 20 минута), а затим и због трилинга Лорбек-Зоран Драгић-Горан Драгић. Који је све од себе дао да Словенија задржи какав-такав прикључак. А, у самом финишу првог полувремена, после везаних реализација браће Драгић, резултат је после 20 минута износио 49:42 за САД. Нада је још увек постојала...

Али, баш као што је то обично и био случај до сада, Мајк Кжижевски је упалио машину у трећој деоници и ствари су, по Американце, дошле на своје. Док су шампиони света пуцали из свих оружја и малим серијама увећавали плус на резултатској табли, Словенци су само ретким тројкама успевали да мало успоре ривала и одложе неизбежно. САД је у последњи минут треће четвртине ушао са највећом предношћу у том тренутку (81:58), а упркос тројкама Препелича и Клобучара, Роуз и Харден су поставили лествицу на 86 убачених поена за 30 минута игре, док је Словенија имала 63. Американци су само у овом периоду игре укњижили чак 37 кошева.

Како би свима показали колико су заправо јаки, Амери су до краја утакмице демонстрирали силу! На немоћним Словенцима иживели су се до краја и ставили свима до знања да је газда спреман за највише изазове...