НФЛ: Детроит убједљив, Аризона једва

Екипе Детроит Лајонса и Аризона Кардиналса оствариле су победе у понедељак увече у НФЛ.

Остали спортови 09.09.2014 | 13:00

Лајонси су предвођени тандемом Стафорд-Џонсон прегазили Њујорк Џајантсе 35:14.

С друге стране, Кардиналси су касним тачдауном надиграли Сан Дијего Чарџерсе 18:17.

Детроит је већ у првој четвртини најавио лагану победу са два тачдауна Метјуа Стафорда за Калвина Џонсона.

Џајантси су се вратили пасом Илаја Менинга за Лерија Донела почетком другог периода, али је домаћин доминирао и у трећем са још 13 поена за коначан тријумф.

Стафорд је меч завршио са 346 јарди, а уз поменута два бачена тачдауна, истрчао је још један. "Мегатрон" Џонсон је уз 2 ТД имао и 164 јарде. Одлично је трчао Жоикве Бел са 51 јардом и тачдауном.

Менинг је поред тачдауна имао 163 јарде и два интерсепшна, Донел је скупио 56 јарди, док је Рашад Џенингс истрчао 46 јарди и ТД.

Јунак победе Аризоне био је ветеран Карсон Палмер са два тачдауна у последњем периоду, други је бацио два и по минута пре краја за коначан преокрет на 18.17.

Палмер је меч завршио са 304 јарде и поменута два ТД-а, Мичел Флојд је скупио 119 јарди, али су пасове у ендзони ривала хватали Џон Браун и Стефан Тејлор.

С друге стране, Филип Риверс је бацио 238 јарди уз по ТД и пресечен пас, Антонио Гејтс је скупио 81 јард, а Малком Флојд 50 уз ТД. Један је истрчао Рајан Метјуз уз 40 јарди.