Јуниори преко Мађарске до злата

Јуниорска ватерполо репрезентација Србије освојила је титулу првака Европе савладавши у финалној утакмици селекцију Мађарске са 7:6 (3:1, 1:1, 1:3, 2:1).

Остали спортови 31.08.2014 | 19:13

Одиграна је сјајна утакмица, право финале. Након водјства Србије са 4:1 почетком друге четвртине, Мадјари су заиграли боље и чак повели са 5:4, медјутим, изабраници Владимира Вујасиновића почетком последњег
дела обезбедили су са два гола недостижну предност коју су ривали само смањили 19 секунди пре краја.

Одлучила је сигурнија, боља и квалитетнија игра српских јуниора у последњих осам минута, па су заслужено стигли до шампионске титуле.

Велики успех остварили су голмани Милан Виторовић, Лазар Добожанов (обојица Војводина), Никола Радуловић, Марко Манојловић, Гаврил Суботић, Драшко Гогов, Огњен Стојановић, Матеја Асановић, Никола Јакшић, Михајло Репановић (Партизан), Дјордје Лекић, Иван Гвоздановић (Војводина), Радомир Драшовић (Црвена звезда).

Тријумфом јуниора на европском првенству употпуњен је сјајан успех и доминација српског ватерпола овог лета.

Претходно је сениорска репрезентација Србије освојила Светску лигу, првенство Европе и трофеј ФИНА купа.