ПЛ Енглеске - 2. коло

Од шест могућих бодова, Луј ван Гал освојио је један на почетку сезоне 2014/15. Горе од резултата деловала је игра Манчестер јунајтеда.

Фудбал 25.08.2014 | 18:45

Где је стао Дејвид Мојес, ту је (за сада) наставио Луј ван Гал.

Манчестер јунајтед мизерно је отворио сезону 2014/15 и из мечева са Свонсијем и Сандерлендом освојио је само бод!

После пораза код куће од Велшана, "црне мачке" откинуле су два бода славном клубу - 1:1 (1:1).

Хуан Мата на асистенцију Антонија Валенсије довео је Јунајтед у вођство у 17. минуту, али је бивши играч Евертона и Манчестер ситија, Џек Родвел, изједначио после пола сата игре.

У наставку утакмице и једни и други су могли да постигну погодак, с тим да су гости можда оштећени у другом полувремену када није досуђен (могући) пенал над Робином ван Персијем, у акцији која је завршена трагикомичним падом Ешлија Јанга.

Сандерленд ни после 17 година није победио Манчестер јунајтед на "Стадиону светлости", али није ни изгубио овог пута. Тим Густава Појета у првом колу вратио се после 1:2 на гостовању Вест Бромвич Албиону, овог пута изједначио је против условно речено фаворита, тако да Сандерленд има два бода после два кола.

Један више од клуба који би ускоро, вероватно у очајничком покушају да се појача, могао да списка и 80 милиона евра на Анхела Ди Марију, што би значило да ће Јунајтед бити највећи трошаџија овог лета у Европи, испред Барселоне и Ливерпула.

И без Ди Марије, Ван Гал је потрошио скоро 100 милиона евра овог лета, али та појачања за сада нису донела и резултате.

Ван Гал ће прву победу на клупи која се усијала од повлачења сера Алекса Фергусона потражити у наредна три кола, када има прилично повољан распоред: гостовање Барнлију, меч са КПР код куће и пут у Лестер.

Распоред је повољан, али квалитета игре и даље нема...

Уз то, први стрелац тима Ван Перси потпуно је ван форме, па је замењен после сат времена игре. Вејн Руни, очигледно, и даље тражи форму, док игра превише зависи од крилних играча Валенсије и Јанга, а они... Очигледно нису светска класа.

До краја кола остао је још велики дерби у понедељак увече: Манчестер сити - Ливерпул.