Преглед лига бивше Југе

Након пет кола у Хрватској Динамо и Ријека и даље имају максималан учинак, а "модри" су лидери захваљујући гол разлици. Максималан учинак после два кола у Црној Гори и даље имају Будућност, Рудар и Младост Подгорица. Након некомплетног петог кола у Словенији Домжале и Заврч су истакли озбиљну кандидатуру као главни ривали Марибору и Олимпији. Вардар и даље једини има стопостотан учинак после три кола у Македонији.

Фудбал 18.08.2014 | 23:30

Динамо је протеклог викенда имао најтежи посао до сада, па је минималним резултатом савладао Сплит.

С друге стране, Ријека је била убедљива са 3:0 против Славена. Најдоминантнију представу приказао је Хајдук који је са 6:0 декласирао Задар.

Додуше, тај меч су обележиле очајне судијске одлуке, па се главни арбитар већ на полувремену извинио Задранима због грешака.

Серију очајних резултата наставила је Динамова филијала Локомотива, која је са 3:2 од Истре доживела четврти пораз у низу. Једину победу гостима донео је Осијек, са 2:1 код Загреба.

После пет кола убедљиво први стрелац првенства је нападач Ријеке Андреј Крамарић са девет голова, док је шест постигао центарфор Динама Дује Чоп.

У следећем колу игра се загребачки дерби, Динамо на Максимиру дочекује Загреб, а у престоницу стиже и Ријека, код Локомотиве.

10. Локомотива Загреб 5 1 0 4 11:15 3

Други викенд Прве лиге обележила је доминација гостију, који су на шест мечева остварили четири победе.

Најсигурнија била је Будућност са 2:0 код Грбља, Рудар је минималним резултатом против Петровца спасао част домаћина, док је Младост славила против Морнара 2:1.

Сутјеска је надиграла Ловћен на Цетињу 2:1, док су Беране и Зета играли нерешено 1:1.

Нову победу Будућности донео је двоструки стрелац Андровић, Младост је минут пре краја голом Кнежевића славила у Бару, док је и Рудар поготком Влаховића славио у завшници меча.

У наредном колу на програму је дуел два првопласирана тима, у Подгорици играју Будућност и Рудар.

12. Могрен 2 0 0 2 0:5 0

Домжале имају перфектан учинак са гол разликом 7:0, а протеклог викенда су савладали Крку 2:0. Разочарао је шампион Марибор који је са 3:1 у Цељу доживео први неуспех у сезони.

Олимпија такође има максималан учинак, али из три меча, након што је са 2:0 савладала Велење.

Сјајан старт сезоне наставио је Заврч минималним тријумфом над Копером, док је најубедљивија у петом колу била Горица са 5:0 над последњепласираним Радомљем које је и даље једино без бода.

Голгетере у Словенији предводи тандем Олимпије Ник Омладил и Александар Родић са по три гола.

У следећем колу Марибор ће против Заврча тражити повратак у врх табеле.

10. Радомље 5 0 0 5 5:15 0

Скопски тим је у недељу славио код Брегалнице 2:1, после преокрета и поготком Петковског у 90. минуту меча.

Шампион Работнички је убедљивом победом над Тетексом 3:1 код куће остварио први тријумф у сезони.

Најубедљивију победу, али такође после преокрета у другом полувремену, остварила је Шкендија са 5:2 над Хоризонтим из Турнова.

Мемталург је минималном победом код Пелистера наставио јда прати лидера, док је успешан старт сезоне наставио и Силекс са 1:0 над Реновом.

Са три поготка на врху листе стрелаца је голгетер шампиона Марјан Алтипармаковски.

Дерби меч следећег кола играће се у Скопљу где Металург дочекује Шкендију.