Pregled liga bivše Juge

Nakon pet kola u Hrvatskoj Dinamo i Rijeka i dalje imaju maksimalan učinak, a "modri" su lideri zahvaljujući gol razlici. Maksimalan učinak posle dva kola u Crnoj Gori i dalje imaju Budućnost, Rudar i Mladost Podgorica. Nakon nekompletnog petog kola u Sloveniji Domžale i Zavrč su istakli ozbiljnu kandidaturu kao glavni rivali Mariboru i Olimpiji. Vardar i dalje jedini ima stopostotan učinak posle tri kola u Makedoniji.

Fudbal 18.08.2014 | 23:30

Dinamo je proteklog vikenda imao najteži posao do sada, pa je minimalnim rezultatom savladao Split.

S druge strane, Rijeka je bila ubedljiva sa 3:0 protiv Slavena. Najdominantniju predstavu prikazao je Hajduk koji je sa 6:0 deklasirao Zadar.

Doduše, taj meč su obeležile očajne sudijske odluke, pa se glavni arbitar već na poluvremenu izvinio Zadranima zbog grešaka.

Seriju očajnih rezultata nastavila je Dinamova filijala Lokomotiva, koja je sa 3:2 od Istre doživela četvrti poraz u nizu. Jedinu pobedu gostima doneo je Osijek, sa 2:1 kod Zagreba.

Posle pet kola ubedljivo prvi strelac prvenstva je napadač Rijeke Andrej Kramarić sa devet golova, dok je šest postigao centarfor Dinama Duje Čop.

U sledećem kolu igra se zagrebački derbi, Dinamo na Maksimiru dočekuje Zagreb, a u prestonicu stiže i Rijeka, kod Lokomotive.

10. Lokomotiva Zagreb 5 1 0 4 11:15 3

Drugi vikend Prve lige obeležila je dominacija gostiju, koji su na šest mečeva ostvarili četiri pobede.

Najsigurnija bila je Budućnost sa 2:0 kod Grblja, Rudar je minimalnim rezultatom protiv Petrovca spasao čast domaćina, dok je Mladost slavila protiv Mornara 2:1.

Sutjeska je nadigrala Lovćen na Cetinju 2:1, dok su Berane i Zeta igrali nerešeno 1:1.

Novu pobedu Budućnosti doneo je dvostruki strelac Andrović, Mladost je minut pre kraja golom Kneževića slavila u Baru, dok je i Rudar pogotkom Vlahovića slavio u zavšnici meča.

U narednom kolu na programu je duel dva prvoplasirana tima, u Podgorici igraju Budućnost i Rudar.

12. Mogren 2 0 0 2 0:5 0

Domžale imaju perfektan učinak sa gol razlikom 7:0, a proteklog vikenda su savladali Krku 2:0. Razočarao je šampion Maribor koji je sa 3:1 u Celju doživeo prvi neuspeh u sezoni.

Olimpija takođe ima maksimalan učinak, ali iz tri meča, nakon što je sa 2:0 savladala Velenje.

Sjajan start sezone nastavio je Zavrč minimalnim trijumfom nad Koperom, dok je najubedljivija u petom kolu bila Gorica sa 5:0 nad poslednjeplasiranim Radomljem koje je i dalje jedino bez boda.

Golgetere u Sloveniji predvodi tandem Olimpije Nik Omladil i Aleksandar Rodić sa po tri gola.

U sledećem kolu Maribor će protiv Zavrča tražiti povratak u vrh tabele.

10. Radomlje 5 0 0 5 5:15 0

Skopski tim je u nedelju slavio kod Bregalnice 2:1, posle preokreta i pogotkom Petkovskog u 90. minutu meča.

Šampion Rabotnički je ubedljivom pobedom nad Teteksom 3:1 kod kuće ostvario prvi trijumf u sezoni.

Najubedljiviju pobedu, ali takođe posle preokreta u drugom poluvremenu, ostvarila je Škendija sa 5:2 nad Horizontim iz Turnova.

Memtalurg je minimalnom pobedom kod Pelistera nastavio jda prati lidera, dok je uspešan start sezone nastavio i Sileks sa 1:0 nad Renovom.

Sa tri pogotka na vrhu liste strelaca je golgeter šampiona Marjan Altiparmakovski.

Derbi meč sledećeg kola igraće se u Skoplju gde Metalurg dočekuje Škendiju.