Монако разбијен у Бордоу!

Два пенала и гол из офсајда погурали Жирондинце ка великом преокрету (4:1).

Фудбал 18.08.2014 | 17:01

Ни Пари Сен Жермен, ни Монако, него Сент Етјен и – Бордо! Уместо пројектованих коловођа Лиге 1 после два кола на врху се налазе славни клуб са Жофри Гишара и Жирондионци који су у последњем мечу друге рунде, као на гиљотини, посекли Кнежеве и запосели деобу лидерске позиције – 4:1 (0:1).

Изабранци Вилија Сањола су победу над скупоценим и фаворизованим противником обезбедили фуриозним налетом почетком другог полувремена, кад су само 15 минута постигли три гола и тако поништили вођство гостију у режији Бербатова с краја првог дела.

Е сад: за темпо, срчаност и ефикасност свака част фудбалерима Бордоа, мада остаје утисак да их је до спектакуларног тријумфа погурао судија Тони Шапрон. Он је досудио два једанаестерца за домаћи састав, оба у најмању руку дискутабилна, плус признао гол Ролана за 3:1, иако је било очигледно да се уругвајски нападач налазио у офсајду, па су фудбалери Монака с пуним правом протествовали.

Екипи Леонарда Жардима није помогао ни Радамел Фалкао, који је одиграо последњих пола сата, али није успео да спречи пораз, па је Монако, уз Евијан и Ланс, једини тим француског првенства без бодова после уводних 180 минута.