Monako razbijen u Bordou!

Dva penala i gol iz ofsajda pogurali Žirondince ka velikom preokretu (4:1).

Fudbal 18.08.2014 | 17:01

Ni Pari Sen Žermen, ni Monako, nego Sent Etjen i – Bordo! Umesto projektovanih kolovođa Lige 1 posle dva kola na vrhu se nalaze slavni klub sa Žofri Gišara i Žirondionci koji su u poslednjem meču druge runde, kao na giljotini, posekli Kneževe i zaposeli deobu liderske pozicije – 4:1 (0:1).

Izabranci Vilija Sanjola su pobedu nad skupocenim i favorizovanim protivnikom obezbedili furioznim naletom početkom drugog poluvremena, kad su samo 15 minuta postigli tri gola i tako poništili vođstvo gostiju u režiji Berbatova s kraja prvog dela.

E sad: za tempo, srčanost i efikasnost svaka čast fudbalerima Bordoa, mada ostaje utisak da ih je do spektakularnog trijumfa pogurao sudija Toni Šapron. On je dosudio dva jedanaesterca za domaći sastav, oba u najmanju ruku diskutabilna, plus priznao gol Rolana za 3:1, iako je bilo očigledno da se urugvajski napadač nalazio u ofsajdu, pa su fudbaleri Monaka s punim pravom protestvovali.

Ekipi Leonarda Žardima nije pomogao ni Radamel Falkao, koji je odigrao poslednjih pola sata, ali nije uspeo da spreči poraz, pa je Monako, uz Evijan i Lans, jedini tim francuskog prvenstva bez bodova posle uvodnih 180 minuta.