Бенфика тешко до побједе на старту!

Орлови у првом колу савладали Пасош Ферериру, али гости имају за чим да жале јер су у 10. минуту промашили пенал.

Фудбал 18.08.2014 | 16:47

После 10 година, Бенфика је срушила проклетство првог кола. Први пут после сезоне 2004/05, лисабонски Орлови су славили у првом мечу сезоне у Примеири. На стадиону Ла Луж је пала Пасош Ферерира - 2:0!

Резултат говори да је Бенфика до победе стигла релативно лако, али није било баш тако. Гости имају за чим да жале јер је Мануел Жозе у 10. минуту промашио пенал. Тачније, голман Артур је одбранио његов ударац са беле тачке и показао руководству клуба да су га прерано отписали и да ће водити битку са новајлијом Жулијом Цезаром за место у првој постави.

Казна за промашај Жозеа је стигла 15 минута касније. Макси Переира је сјајно прошао по десној страни, одиграо дупли пас и лепу акцију крунисао резантним ударцем. Све дилеме око победника меча је решио Аргентинац Салвио ударцем главом после асистенције земљака Гаитана.

У тиму Бенфике није било ниједног српског играча пошто су Сулејмани и Фејса ван строја због повреда. За Орлове је дебитовао 20-годишњи Бразилац Талиска који је овог лета стигао из Баије, а играо је и Енцо Перез за којег се очекује да ускоро појача Валенсију. Тренер Жезус није дао прилику новајлији Бебеу који је овог лета стигао у Бенфику управо из Пасош Фереире.

У повратничком наступу у Примеири, Боависта је доживела убедљив пораз у Браги где је домаћин славио са 3:0