Benfika teško do pobjede na startu!

Orlovi u prvom kolu savladali Pasoš Fereriru, ali gosti imaju za čim da žale jer su u 10. minutu promašili penal.

Fudbal 18.08.2014 | 16:47

Posle 10 godina, Benfika je srušila prokletstvo prvog kola. Prvi put posle sezone 2004/05, lisabonski Orlovi su slavili u prvom meču sezone u Primeiri. Na stadionu La Luž je pala Pasoš Fererira - 2:0!

Rezultat govori da je Benfika do pobede stigla relativno lako, ali nije bilo baš tako. Gosti imaju za čim da žale jer je Manuel Žoze u 10. minutu promašio penal. Tačnije, golman Artur je odbranio njegov udarac sa bele tačke i pokazao rukovodstvu kluba da su ga prerano otpisali i da će voditi bitku sa novajlijom Žulijom Cezarom za mesto u prvoj postavi.

Kazna za promašaj Žozea je stigla 15 minuta kasnije. Maksi Pereira je sjajno prošao po desnoj strani, odigrao dupli pas i lepu akciju krunisao rezantnim udarcem. Sve dileme oko pobednika meča je rešio Argentinac Salvio udarcem glavom posle asistencije zemljaka Gaitana.

U timu Benfike nije bilo nijednog srpskog igrača pošto su Sulejmani i Fejsa van stroja zbog povreda. Za Orlove je debitovao 20-godišnji Brazilac Taliska koji je ovog leta stigao iz Baije, a igrao je i Enco Perez za kojeg se očekuje da uskoro pojača Valensiju. Trener Žezus nije dao priliku novajliji Bebeu koji je ovog leta stigao u Benfiku upravo iz Pasoš Fereire.

U povratničkom nastupu u Primeiri, Boavista je doživela ubedljiv poraz u Bragi gde je domaćin slavio sa 3:0