Андерлехт једва до бода у Вестерлоу!

После ремија шампиона са Вестерлоом, Гент се изједначио са тимом из Брисела на врху табеле.

Фудбал 18.08.2014 | 16:33

Нема више перфектних екипа у ПРО лиги. До вечерас је тај статус стајао уз Андерлехт, али је шампион први пут у сезони остао без целог плена и после ремија са Вестерлоом (2:2) омогућио Генту да га стигне на врху табеле белгијског првенства, па сад ова два тима имају по десет бодова.

Андерлехт је још и добро прошао, имао је чак два гола заостатка после првог полувремена, у коме је повратник у елитно друштво сурово кажњавао грешке екипе Бесника Хасија и аутоголом Мбембе повео 1:0, а пред одлазак на одмор дуплирао предност, иако је Андерлехт и у том делу утакмице био бољи тим, стварао, али и пропуштао шансе.

Гости из Брисела су у наставку још више притисли и то им се исплатило, најпре је нападач Сирјак преполовио предност, а половином другог дела талентовани везиста Тилеманс из једанаестерца изједначио на 2:2. У том тренутку осатало је скоро 25 минута до краја, довољно за тотални преокрет, али је тренер гостију Хаси у 81. минуту направио помало несхватљив потез, повукао из игре нападача Александра Митровића и заменио га другим шпицем Ачимпоногом, али се резултат, упркос великом притиску Андерлехта до краја није мењао. Други српски интернационалац Лука Миливојевић није ни улазио у игру.

Андерлехт је на три почетне победе додао први реми, а исти такав учинак има и Гент, који је до деобе првог места дошао захваљујући преокрету против Зулте Варегема. Поглавице су за само 15 минута у завршници згромиле госте највише захваљујући босанском везисти са швајцарским пасошем Данијелом Миличевићем, који је постигао два гола, уз напомену да су отор Зултеа могли и раније да сломе да је Кумс у 61. минуту искористио једанаестерац.