Anderleht jedva do boda u Vesterlou!

Posle remija šampiona sa Vesterloom, Gent se izjednačio sa timom iz Brisela na vrhu tabele.

Fudbal 18.08.2014 | 16:33

Nema više perfektnih ekipa u PRO ligi. Do večeras je taj status stajao uz Anderleht, ali je šampion prvi put u sezoni ostao bez celog plena i posle remija sa Vesterloom (2:2) omogućio Gentu da ga stigne na vrhu tabele belgijskog prvenstva, pa sad ova dva tima imaju po deset bodova.

Anderleht je još i dobro prošao, imao je čak dva gola zaostatka posle prvog poluvremena, u kome je povratnik u elitno društvo surovo kažnjavao greške ekipe Besnika Hasija i autogolom Mbembe poveo 1:0, a pred odlazak na odmor duplirao prednost, iako je Anderleht i u tom delu utakmice bio bolji tim, stvarao, ali i propuštao šanse.

Gosti iz Brisela su u nastavku još više pritisli i to im se isplatilo, najpre je napadač Sirjak prepolovio prednost, a polovinom drugog dela talentovani vezista Tilemans iz jedanaesterca izjednačio na 2:2. U tom trenutku osatalo je skoro 25 minuta do kraja, dovoljno za totalni preokret, ali je trener gostiju Hasi u 81. minutu napravio pomalo neshvatljiv potez, povukao iz igre napadača Aleksandra Mitrovića i zamenio ga drugim špicem Ačimponogom, ali se rezultat, uprkos velikom pritisku Anderlehta do kraja nije menjao. Drugi srpski internacionalac Luka Milivojević nije ni ulazio u igru.

Anderleht je na tri početne pobede dodao prvi remi, a isti takav učinak ima i Gent, koji je do deobe prvog mesta došao zahvaljujući preokretu protiv Zulte Varegema. Poglavice su za samo 15 minuta u završnici zgromile goste najviše zahvaljujući bosanskom vezisti sa švajcarskim pasošem Danijelom Miličevićem, koji je postigao dva gola, uz napomenu da su otor Zultea mogli i ranije da slome da je Kums u 61. minutu iskoristio jedanaesterac.