Тобџије демонтирале Грађане!

Фудбалери Арсенала освојили су Комјунити шилд пошто су на Вемблију декласирали шампиона Енглеске Манчестер сити са 3:0.

Фудбал 10.08.2014 | 17:54

Екипа Арсена Венгера била је много бољи ривал од Ситија за који су од почетка играли Александар Коларов, Матија Настасић, Стеван Јоветић и Един Џеко.

Санти Касорла је у 21. минуту постигао први гол на утакмици прецизним ударцем у доњи угао гола на којем је стајао Кабаљеро, а у 42. минуту после сјајне контре вођство је дуплирао Арон Ремзи.

Голу Ремзија претходио је сјајан контранапад Алексиса Санчеса и Јаје Санога. Коначан резултат страховитим ударцем са дистанце под пречку поставио је резервиста Оливије Жиру пола сата пре краја меча.

Сезона у Премијер лиги почиње наредног викенда. Арсенал у првом колу дочекује Кристал Палас, док Сити одбрану титуле почиње из Њукасла.