Tobdžije demontirale Građane!

Fudbaleri Arsenala osvojili su Komjuniti šild pošto su na Vembliju deklasirali šampiona Engleske Mančester siti sa 3:0.

Fudbal 10.08.2014 | 17:54

Ekipa Arsena Vengera bila je mnogo bolji rival od Sitija za koji su od početka igrali Aleksandar Kolarov, Matija Nastasić, Stevan Jovetić i Edin Džeko.

Santi Kasorla je u 21. minutu postigao prvi gol na utakmici preciznim udarcem u donji ugao gola na kojem je stajao Kabaljero, a u 42. minutu posle sjajne kontre vođstvo je duplirao Aron Remzi.

Golu Remzija prethodio je sjajan kontranapad Aleksisa Sančesa i Jaje Sanoga. Konačan rezultat strahovitim udarcem sa distance pod prečku postavio je rezervista Olivije Žiru pola sata pre kraja meča.

Sezona u Premijer ligi počinje narednog vikenda. Arsenal u prvom kolu dočekuje Kristal Palas, dok Siti odbranu titule počinje iz Njukasla.