ПСЖ-у само бод на старту Лиге 1!

Фудбалери Ремса одиграли су нерешено 2:2 (2:1) против шампиона Француске Пари Сен Жермена на отварању нове сезоне Лиге 1.

Фудбал 09.08.2014 | 15:30

Логично, у центру пажње је био Златан Ибрахимовић. Контроверзни Швеђанин постигао је оба гола за Парижане, али је на самом старту меча пропустио прилилку да можда и реши сусрет.

Најпре је у шестом минуту донео предност свом тиму, да би у наредних десет минута погодио стативу празног гола, изнудио (симулирао) пенал, који је затим и промашио.

Домаћи су то казнили већ у следећем нападу, када је Онианге из петерца сместио лопту под пречку, да би Дево у 34. минуту донео потпуни преокрет домаћину. Ипак, да шампион не буде поражен на отварању нове сезоне потрудио се Ибрахимовић.

Он је у 63. минуту, после нове асистенције Пастореа, искористио грешку одбране и голмана Ремса и, испоставиће се, поставио коначних 2:2.

До краја сусрета ПСЖ је наставио са стихиским нападима, а најбоље прилике за сва три бода пропустио је Единсон Кавани. Прво је из петерца промашио оквир гола, да би затим дефанзивац домаћих са линије избацио лопту.

Иначе ово је био 16 меч Лиге 1 у којем је Ибрахимовић постигао два поготка. Он је већ у 68 наступу избио на друго место вечне листе, а испред њега је само Педро Паулета, који је то учинио 30 пута на 266 мечева, а иза њега Ђибрил Сисе – са 15 'дуплих радости' на 201 мечу.