PSŽ-u samo bod na startu Lige 1!

Fudbaleri Remsa odigrali su nerešeno 2:2 (2:1) protiv šampiona Francuske Pari Sen Žermena na otvaranju nove sezone Lige 1.

Fudbal 09.08.2014 | 15:30

Logično, u centru pažnje je bio Zlatan Ibrahimović. Kontroverzni Šveđanin postigao je oba gola za Parižane, ali je na samom startu meča propustio prililku da možda i reši susret.

Najpre je u šestom minutu doneo prednost svom timu, da bi u narednih deset minuta pogodio stativu praznog gola, iznudio (simulirao) penal, koji je zatim i promašio.

Domaći su to kaznili već u sledećem napadu, kada je Oniange iz peterca smestio loptu pod prečku, da bi Devo u 34. minutu doneo potpuni preokret domaćinu. Ipak, da šampion ne bude poražen na otvaranju nove sezone potrudio se Ibrahimović.

On je u 63. minutu, posle nove asistencije Pastorea, iskoristio grešku odbrane i golmana Remsa i, ispostaviće se, postavio konačnih 2:2.

Do kraja susreta PSŽ je nastavio sa stihiskim napadima, a najbolje prilike za sva tri boda propustio je Edinson Kavani. Prvo je iz peterca promašio okvir gola, da bi zatim defanzivac domaćih sa linije izbacio loptu.

Inače ovo je bio 16 meč Lige 1 u kojem je Ibrahimović postigao dva pogotka. On je već u 68 nastupu izbio na drugo mesto večne liste, a ispred njega je samo Pedro Pauleta, koji je to učinio 30 puta na 266 mečeva, a iza njega Đibril Sise – sa 15 'duplih radosti' na 201 meču.